Самарқандда газдан ўғринча фойдаланган иссиқхона фош бўлди
Энергетика вазирлигининг берган хабарига кўра, “Ўзэнергоинспекция” Самарқанд вилояти ҳудудий бошқармаси томонидан ўтказилган назорат тадбирида Самарқанд шаҳрида фуқаро И. Ш. га қарашли иссиқхонага яширин тармоқ тортиб, ўзбошимчалик билан табиий газдан ноқонуний фойдаланиб келаётганлиги аниқланди.
Ушбу қоидабузарлик натижасида, газ таъминоти корхонасининг дастлабки ҳисоб-китобларига кўра, 1 миллиард 265 миллион сўмлик зарар етказилганлиги маълум бўлди.
Ҳозирда ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар томонидан терговга қадар текширув ишлари олиб борилмоқда, дейилади хабарда.

According to the report from the Ministry of Energy, during a control measure carried out by the Samarkand regional department of "Uzenergoinspection", it was discovered that a greenhouse belonging to citizen I. Sh. in the city of Samarkand had a hidden network connection and was illegally using natural gas arbitrarily.
As a result of this violation, according to the preliminary calculations of the gas supply company, a damage of 1 billion 265 million soums was caused.
It is reported that pre-investigation checks are currently being carried out by law enforcement agencies prior to the investigation.