Ҳафта бошида қандай об-ҳаво бўлиши маълум қилинди
Тошкент шаҳрида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Кечаси ва эрталаб туман тушиши мумкин. Шамол шарқдан 3-8 метр/секунд тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 0-2 даража илиқ, кундузи 5-7 даража илиқ бўлади.
Қорақалпоғистон Республикасида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Баъзи жойларда туман тушиши мумкин. Шамол шарқдан 7-12 метр/секунд тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 5-10 даража совуқ, Устюртда 11-13 даража совуқ, кундузи 2 даража совуқ-3 даража илиқ бўлади.
Хоразм вилоятида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Баъзи жойларда туман тушиши мумкин. Шамол шарқдан 7-12 метр/секунд тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 3-8 даража совуқ, кундузи 1 даража совуқ-4 даража илиқ бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Баъзи жойларга туман тушиши мумкин. Шамол шарқдан 7-12 метр/секунд тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 0-5 даража совуқ, кундузи 3-8 даража илиқ бўлади.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах ва Самарқанд вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Баъзи жойларга туман тушиши мумкин. Шамол шарқдан 7-12 метр/секунд тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 2 даража совуқ-3 даража илиқ, кундузи 2-7 даража илиқ бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Баъзи жойларга туман тушиши мумкин. Шамол шарқдан 7-12 метр/секунд тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 2 даража совуқ-3 даража илиқ, кундузи 4-9 даража илиқ бўлади.
Андижон, Наманган ва Фарғона вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Баъзи жойларга туман тушади. Шамол шарқдан 5-10 метр/секунд тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 2 даража совуқ-3 даража илиқ, кундузи 2-7 даража илиқ бўлади.
Республиканинг тоғолди ва тоғли ҳудудларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Баъзи жойларга туман тушади. Қор кўчиши хавфи бор. Шамол шарқдан 7-12 метр/секунд тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 5-10 даража совуқ, кундузи 0-5 даража совуқ бўлади.
Январь ойи учун прогнозларга кўра, биринчи ўн кунликда ёғингарчилик кузатилиши эҳтимоли кам. Иккинчи ўн кунликда ҳарорат пасайиб боради. Учинчи ўн кунликда республика шимолида кечаси 15-20 даражагача совуқ бўлиши мумкин.
'2025 йилда ўзбекистонликлар энг кўп қайси иловаларни юклаб олган?'ning rasmi
Бу қизиқ Бугун 12:34
2025 йилда ўзбекистонликлар энг кўп қайси иловаларни юклаб олган?
Сунъий интеллект ва электрон хизматларга талаб ошди.
'Доллар курси 12 минг сўмдан пастлади'ning rasmi
Бу қизиқ Бугун 12:01
Доллар курси 12 минг сўмдан пастлади
Марказий банк 6 январь учун янги валюта курсларини эълон қилди.
'1 январдан таксичилар қандай солиқ тўлайди?'ning rasmi
Бу қизиқ 02.01.2026 16:59
1 январдан таксичилар қандай солиқ тўлайди?
2026 йилдан бошлаб ўзини ўзи банд қилган такси ҳайдовчилари учун солиқ тартиби ўзгаради.
Бу қизиқ 02.01.2026 02:59
“Ўзгидромет” 2 январь куни кузатиладиган об-ҳаво прогнозини эълон қилди.
'2025 йилда Ўзбекистон таълим учун қанча сарфлади?'ning rasmi
Бу қизиқ 01.01.2026 16:35
2025 йилда Ўзбекистон таълим учун қанча сарфлади?
Январь-ноябрь ойларида мамлакатда таълим соҳасидаги бозор хизматлари ҳажми 34,2 трлн сўмни ташкил этди.
'Бейонсе миллиардерлар сафида'ning rasmi
Бу қизиқ 01.01.2026 06:25
Бейонсе миллиардерлар сафида
Америкалик поп-қўшиқчи Бейонсе Ноулз-Картер бойлиги 1 миллиард доллардан ошган бешинчи мусиқачига айланди. Бу ҳақда Forbes хабар берди.

The weather in Tashkent city will be changeable, precipitation is not expected. Fog is possible at night and in the morning. The wind will blow from the east at 3-8 meters per second. The temperature at night will be 0-2 degrees above zero, during the day 5-7 degrees above zero.
The weather in the Republic of Karakalpakstan will be changeable, precipitation is not expected. Fog is possible in some places. The wind will blow from the east at 7-12 meters per second. The temperature at night will be 5-10 degrees below zero, in Ustyurt 11-13 degrees below zero, during the day 2 degrees below zero to 3 degrees above zero.
The weather in Khorezm region will be changeable, precipitation is not expected. Fog is possible in some places. The wind will blow from the east at 7-12 meters per second. The temperature at night will be 3-8 degrees below zero, during the day 1 degree below zero to 4 degrees above zero.
The weather in Bukhara and Navoi regions will be changeable, precipitation is not expected. Fog may fall in some places. The wind will blow from the east at 7-12 meters per second. The temperature at night will be 0-5 degrees below zero, during the day 3-8 degrees above zero.
The weather in Tashkent, Syrdarya, Jizzakh and Samarkand regions will be changeable, precipitation is not expected. Fog may fall in some places. The wind will blow from the east at 7-12 meters per second. The temperature at night will be 2 degrees below zero to 3 degrees above zero, during the day 2-7 degrees above zero.
The weather in Kashkadarya and Surkhandarya regions will be changeable, precipitation is not expected. Fog may fall in some places. The wind will blow from the east at 7-12 meters per second. The temperature at night will be 2 degrees below zero to 3 degrees above zero, during the day 4-9 degrees above zero.
The weather in Andijan, Namangan and Fergana regions will be changeable, precipitation is not expected. Fog will fall in some places. The wind will blow from the east at 5-10 meters per second. The temperature at night will be 2 degrees below zero to 3 degrees above zero, during the day 2-7 degrees above zero.
The weather in the foothill and mountainous areas of the republic will be changeable, precipitation is not expected. Fog will fall in some places. There is a risk of avalanches. The wind will blow from the east at 7-12 meters per second. The temperature at night will be 5-10 degrees below zero, during the day 0-5 degrees below zero.
According to forecasts for the month of January, the likelihood of precipitation in the first ten days is low. In the second ten days, the temperature will gradually decrease. In the third ten days, in the north of the republic, nighttime temperatures could drop to 15-20 degrees below zero.