Римда Шайх Зоид номидаги "Инсоний биродарлик" — 2026 мукофоти ҳайъатининг якуний йиғилиши бўлиб ўтди
Саида Мирзиёева ҳайъат аъзолари билан биргаликда мукофот совриндорларини саралаш жараёнида иштирок этганидан мамнун эканини билдирди.
'Римда Шайх Зоид номидаги "Инсоний биродарлик" — 2026 мукофоти ҳайъатининг якуний йиғилиши бўлиб ўтди'ning rasmi
11–12 декабрь кунлари Рим шаҳрида Шайх Зоид номидаги “Инсоний биродарлик” – 2026 мукофоти ҳайъатининг якуний йиғилиши бўлиб ўтди
Йиғилиш доирасида ўтказилган учрашувлар мукофотга номзод шахс ва ташкилотларнинг фаолиятини ҳар томонлама ўрганиш имконини берди. Шунингдек, бу жараён уларнинг ўзаро ҳурмат ва бирдамликни мустаҳкамлаш, инсон қадр-қимматини юксалтириш йўлидаги хизматларини баҳолашда муҳим босқич бўлди.
Қайд этилишича, жорий йилда танловда иштирок этган номзодлар юқори савияда бўлиб, ўз ҳамжамиятларига сезиларли ижобий таъсир кўрсатаётган ташаббус ва фаолиятлари билан ажралиб турди.
Саида Мирзиёева ҳайъат аъзолари билан биргаликда мукофот совриндорларини саралаш жараёнида иштирок этганидан мамнун эканини билдириб, жамоавий қабул қилинган қарорлар глобал миқёсда ўзаро англашув ва конструктив мулоқотни янада ривожлантиришга муносиб ҳисса қўшишига ишонч билдирди.
Жамият Бугун 20:43
'Электрон рецепт тизими бўйича call-марказ ишга туширилди'ning rasmi
Жамият Бугун 18:56
Электрон рецепт тизими бўйича call-марказ ишга туширилди
Пойтахтда ва тажриба-синов ҳудудларида аҳоли мурожаатлари 1003 орқали қабул қилинмоқда.
'Россияда қийин аҳволда қолган ўзбекистонликларга 30 кунгача бепул бошпана берилади'ning rasmi
Жамият Бугун 18:06
'"Формула-1" юлдузи Шарл Леклер Ислом цивилизацияси музейига ташриф буюрди'ning rasmi
Жамият Бугун 16:36
"Формула-1" юлдузи Шарл Леклер Ислом цивилизацияси музейига ташриф буюрди
"Скудериа Феррари" жамоасининг "Формула-1" чемпиони Шарл Леклер Ислом цивилизацияси маркази музейидан ҳайратда қолди.
'"Электрон рецепт тизими контрафакт дори воситалари савдосининг олдини олади"'ning rasmi
Жамият Бугун 15:35
"Электрон рецепт тизими контрафакт дори воситалари савдосининг олдини олади"
Нега электрон рецепт тизимига ўтилиши ҳақида изоҳ берилди.
'Ўзбекистонлик аёл Покистонда ҳибсда сақланмоқда'ning rasmi
Ўзбекистонлик аёл Покистонда ҳибсда сақланмоқда
Аёл гиёҳванд моддалар билан шуғулланган гуруҳга турмуш ўртоғи билан шерикликда гумонланиб, ҳибсга олинган.

In Rome, the final meeting of the jury for the "Human Fraternity" — Sheikh Zayed 2026 Prize was held.
Saida Mirziyoyeva expressed her satisfaction at participating in the selection process of award recipients together with the members of the commission.
Image of 'In Rome, the final meeting of the jury for the "Human Fraternity" — Sheikh Zayed 2026 Prize was held.'
On December 11-12, the final meeting of the jury for the "Human Fraternity" - 2026 Sheikh Zayed Award was held in Rome.
The meetings held within the framework of the gathering provided an opportunity to comprehensively study the activities of the individuals and organizations nominated for the award. Furthermore, this process was an important step in evaluating their contributions to strengthening mutual respect and solidarity, and promoting human dignity.
It was noted that the nominees participating in the selection this year were of a high caliber, distinguished by initiatives and activities that have a significant positive impact on their communities.
Saida Mirziyoyeva expressed her satisfaction at participating alongside jury members in the selection process of the award laureates and expressed confidence that the collectively made decisions would make a worthy contribution to further developing global mutual understanding and constructive dialogue.