Бугун ҳаво ҳарорати 15 даража илиқ бўлади
Ўзгидрометнинг хабар беришича, 8 ноябрь куни Тошкентда ҳаво ўзгариб туради, ёғингарчилик кутилмайди. Шарқдан секундига 3-8 метр тезликда шамол эсади. Кечаси 0-2, кундузи 13-15 даража илиқ бўлади.
Қорақалпоғистон Республикаси ва Хоразм вилоятида ҳаво ўзгариб туради, ёғингарчилик кутилмайди. Шарқдан секундига 7-12 метр тезликда шамол эсади. Кечаси 0-5 даража совуқ, кундузи 10-15 даража илиқ бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятларида ҳаво ўзгариб туради, ёғингарчилик кутилмайди. Шарқдан секундига 7-12 метр тезликда шамол эсади. Кечаси 2 даража совуқ, 3 даража илиқ, кундузи 12-17 даража илиқ бўлади.
Тошкент, Самарқанд, Жиззах ва Сирдарё вилоятларида ҳаво ўзгариб туради, ёғингарчилик кутилмайди. Шарқдан секундига 7-12 метр тезликда шамол эсади. Кечаси 2 даража совуқ, 3 даража илиқ, кундузи 10-15 даража илиқ бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятларида ҳаво ўзгариб туради, ёғингарчилик кутилмайди. Шарқдан секундига 7-12 метр тезликда шамол эсади. Кечаси 0-5, кундузи 15-20 даража илиқ бўлади.
Андижон, Наманган ва Фарғона вилоятларида ҳаво ўзгариб туради, ёғингарчилик кутилмайди. Шарқдан секундига 5-10 метр тезликда шамол эсади. Кечаси 2 даража совуқ, 3 даража илиқ, кундузи 10-15 даража илиқ бўлади.
Республикамизнинг тоғли ҳудудларида ҳаво ўзгариб туради, ёғингарчилик кутилмайди. Шарқдан секундига 7-12 метр тезликда шамол эсади. Кечаси 3 даража совуқ, 2 даража илиқ, кундузи 3-8 даража илиқ бўлади.

Today the air temperature will be 15 degrees warm.
According to Uzhydromet, the weather will change in Tashkent on November 8, no precipitation is expected. An east wind will blow at 3-8 meters per second. At night it will be 0-2 degrees, during the day 13-15 degrees warm.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will change, no precipitation is expected. An east wind will blow at 7-12 meters per second. At night it will be 0-5 degrees cold, during the day 10-15 degrees warm.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will change, no precipitation is expected. An east wind will blow at 7-12 meters per second. At night it will be 2 degrees cold, 3 degrees warm, during the day 12-17 degrees warm.
In Tashkent, Samarkand, Jizzakh and Syrdarya regions, the weather will change, no precipitation is expected. An east wind will blow at 7-12 meters per second. At night it will be 2 degrees cold, 3 degrees warm, during the day 10-15 degrees warm.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will change, no precipitation is expected. An east wind will blow at 7-12 meters per second. At night it will be 0-5, during the day 15-20 degrees warm.
In Andijan, Namangan and Fergana regions, the weather will change, no precipitation is expected. An east wind will blow at 5-10 meters per second. At night it will be 2 degrees cold, 3 degrees warm, during the day 10-15 degrees warm.
In the mountainous areas of our Republic, the weather will change, no precipitation is expected. An east wind will blow at 7-12 meters per second. At night it will be 3 degrees cold, 2 degrees warm, during the day 3-8 degrees warm.