Россия президенти Владимир Путин камида 24 нафар яқин қариндошига юқори давлат лавозимларига жойлашишда ёрдам берди. Бу ҳақда маҳаллий нашрлардан бири хабар берди.
Журналистлар маълумотига кўра, давлат билан боғлиқ даромад манбаларига Путиннинг қизлари — Мария Воронцова ва Катерина Тихонова, шунингдек, президентнинг амакиваччалари Евгений ва Игор Путин, ҳамда тоғасининг қизлари Любов Шеломова ва Любов Круглова оилалари эга бўлган.
Шунингдек хабарда, " Путиннинг “тўртта машҳур севгилиси” — собиқ рафиқаси Людмила Очеретная, Алина Кабаева, Светлана Кривоногих ва Алиса Харчеванинг оила аъзолари ҳам давлат лавозимларига жойлаштирилган, дейилган.
Энг нуфузли лавозимлар президентнинг амакиваччаси Евгений Путиннинг қариндошларига насиб этган. Анна Сивилева (Евгенийнинг қизи, президентнинг жияни) мудофаа вазири ўринбосари, унинг турмуш ўртоғи Сергей эса энергетика вазири лавозимларини эгаллаган. Анна Сивелеванинг туғишган акаси Михаил Путин “Газпром”да юқори лавозимда ишламоқда

It is said that Putin has placed 24 of his relatives in state-related positions.
Russian President Vladimir Putin has helped place at least 24 close relatives in high government positions. This was reported by one of the local publications reported.
According to journalists' information, state-related income sources are owned by the families of Putin's daughters — Maria Vorontsova and Katerina Tikhonova, as well as the president's cousins Evgeny and Igor Putin, and his cousin's daughters Lyubov Shelomova and Lyubov Kruglova.
The report also stated that family members of "Putin's 'four famous lovers' — his ex-wife Lyudmila Ocheretnaya, Alina Kabaeva, Svetlana Krivonogikh, and Alisa Kharchenva have also been placed in government positions.
The most influential positions went to relatives of the president's cousin, Evgeny Putin. Anna Sivileva (Evgeny's daughter, the president's niece) is the deputy defense minister, and her husband Sergey holds the position of energy minister. Anna Siveleva's blood brother, Mikhail Putin, holds a high position at Gazprom.