БАА иш жойларида сунъий интеллектдан энг кўп фойдаланувчи давлатга айланди
Сўнгги тадқиқотларга кўра, Бирлашган Араб Амирликларида ишчи-ходимларнинг қарийб 60 фоизи ҳар куни сунъий интеллект воситаларидан фойдаланади.
'БАА иш жойларида сунъий интеллектдан энг кўп фойдаланувчи давлатга айланди'ning rasmi
Бу кўрсаткич билан мамлакат Сингапурни ортда қолдириб, дунёда етакчи ўринга чиқди. Ҳисоботда қайд этилишича, БААда ходимларнинг 59,4 фоизи кундалик иш жараёнида АИ технологияларидан фойдаланмоқда.
Бу натижа Сингапурдаги 58,6 фоизлик кўрсаткичдан бироз юқори бўлиб, мамлакатни сунъий интеллектдан фойдаланиш бўйича дунёнинг илғор давлатлари сафига олиб чиқди.
Мутахассислар фикрича, бунга БАА ҳукуматининг технологияларни ривожлантиришга қаратилган стратегияси, давлат ва хусусий сектор ўртасидаги ҳамкорлик, шунингдек, рақамли инфратузилма ва маълумот марказларининг кенгайтирилгани сабаб бўлган.
Тадқиқотчилар ҳозирда АИ воситаларининг иш самарадорлигига таъсири, ходимларнинг технологиялар билан ишлашга тайёргарлик даражаси ҳамда этик ва маълумотлар хавфсизлиги масалаларини чуқур ўрганмоқда.

With this indicator, the country surpassed Singapore and took the leading position in the world.
According to the report, 59.4% of employees in the UAE use AI technologies in their daily work processes.
This result is slightly higher than the 58.6% indicator in Singapore, placing the country among the world's leading nations in the use of artificial intelligence.
Experts believe the reasons for this are the UAE government's strategy focused on technology development, cooperation between the public and private sectors, as well as the expansion of digital infrastructure and data centers.
Researchers are now deeply studying the impact of AI tools on work efficiency, the level of employee readiness to work with technologies, and issues of ethics and data security.