Ижтимоий тармоқларда “Сирдарё вилоятида Микрокредитбанк бухгалтери ярим тунда мажлисга чақиртирилган вақтида аварияга учради” номли сарлавҳа остида хабарлар тарқалган эди. Darakchi.uz мухбири ҳолатни ўрганиш учун банкнинг матбуот хизмати раҳбари Сарвар Очилов билан боғланди.
Очиловнинг сайтимизга тақдим этган маълумотига кўра, жорий йилнинг 17 октябрь куни “Микрокредитбанк” АТБнинг Сирдарё вилояти Ширин шаҳарчасидаги Банк хизматлари маркази ходимлари кечки пайтда автофалокатга учраган.
Ҳодиса оқибатида 41 ёшли бухгалтер ҳалок бўлган. 29 ёшли менежер эса тан жароҳати билан шифохонага ётқизилган. Ҳозирги вақтда унинг аҳволи барқарор бўлиб, зарур тиббий ёрдам кўрсатилмоқда.
Шунингдек, ушбу мудҳиш воқеа иш вақтидан ташқари бўлган бўлиб, банк фаолияти билан боғлиқ йиғилиш ёки хизмат вазифасини бажариш ҳолати кузатилмаган.

Did the bank employee who was going to a gathering at midnight on Syrdarya die in an accident?
Image of 'Did the bank employee who was going to a gathering at midnight on Syrdarya die in an accident?'
On social networks, reports spread under the headline "An accountant from Microcreditbank in the Syrdarya region had an accident when called to a meeting late at night." A Darakchi.uz correspondent contacted the head of the bank's press service, Sarvar Ochilov, to clarify the situation.
According to the information provided by Ochilov to our site, on October 17 of this year, employees of the Bank Services Center in the town of Shirin, Syrdarya region, of "Microcreditbank" JSCB were involved in a car accident in the evening.
As a result of the incident, a 41-year-old accountant died. A 29-year-old manager was hospitalized with physical injuries. Currently, his condition is stable and the necessary medical assistance is being provided.
Furthermore, this tragic incident occurred outside of working hours, and no gathering related to the bank's activities or the performance of official duties was observed.