Бугун ҳарорат қандай бўлиши айтилди
Унга кўра, Тошкент шаҳрида ҳаво бироз булутли, вақт-вақти билан ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 3–8 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 10–12 даража, кундузи 24–26 даража бўлади.
Қорақалпоғистон Республикаси ва Хоразм вилоятида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7–12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13–18 м/с гача кучайиши, айрим жойларда чанг тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 3–8 даража илиқ, кундузи 20–25 даража бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятларида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7–12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 7–12 даража, кундузи 23–28 даража бўлади.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах ва Самарқанд вилоятларида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7–12 м/с тезликда есади. Ҳарорат кечаси 8–13 даража, кундузи 23–28 даража бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятларида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7–12 м/с тезликда есади. Ҳарорат кечаси 9–14 даража, кундузи 25–30 даража бўлади.
Андижон, Наманган ва Фарғона вилоятларида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 5–10 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 8–13 даража, кундузи 22–27 даража бўлади.
Республика тоғли ҳудудларида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7–12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 5–10 даража, кундузи 16–21 даража бўлади.

"Uzhydromet" announced the weather forecast to be observed today, October 9.
According to it, in Tashkent city, the weather will be partly cloudy, occasionally variable, with no precipitation expected. The wind will be easterly at 3-8 m/s. The temperature at night will be 10-12 degrees, during the day 24-26 degrees.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be partly cloudy, with no precipitation expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s, increasing to 13-18 m/s in some places, with possible dust and sandstorms in some areas. The temperature at night will be a warm 3-8 degrees, during the day 20-25 degrees.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be partly cloudy, with no precipitation expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature at night will be 7-12 degrees, during the day 23-28 degrees.
In Tashkent, Syrdarya, Jizzakh, and Samarkand regions, the weather will be partly cloudy, with no precipitation expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature at night will be 8-13 degrees, during the day 23-28 degrees.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be partly cloudy, with no precipitation expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature at night will be 9-14 degrees, during the day 25-30 degrees.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be partly cloudy, with no precipitation expected. The wind will be easterly at 5-10 m/s. The temperature at night will be 8-13 degrees, during the day 22-27 degrees.
In the mountainous areas of the Republic, the weather will be partly cloudy, with no precipitation expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature at night will be 5-10 degrees, during the day 16-21 degrees.