Жаҳон банки томонидан амалга оширилаётган ушбу лойиҳа доирасида 2023 йилги сўровномада уй хўжаликларининг 55 фоизи даромад топиш учун шароитлар яхшиланганини айтган бўлса, 2025 йилда 1500 га яқин уй хўжаликлари билан ўтказилган сўров натижаларига кўра, 88 фоиз хўжаликлар ижобий хулоса берган. Умуман, Ўзбекистон аҳолисининг 94 фоизи бугунги ислоҳотларни қўллашини билдирган.
Шунингдек, давра суҳбати давомида “Тараққиёт стратегияси” маркази томонидан тайёрланган “Ўзбекистон – 2030” стратегиясини БМТнинг “Барқарор ривожланиш мақсадлари”га мувофиқ амалга оширилиши инфографик таҳлили” номли тўплам тақдимоти ўтказилди.

As part of this project implemented by the World Bank, the 2023 survey indicated that 55 percent of households reported improved conditions for earning income, while the results of a survey conducted with nearly 1500 households in 2025 showed that 88 percent of households gave positive feedback. Overall, 94 percent of the population of Uzbekistan expressed their support for the current reforms.
Moreover, during the roundtable, a presentation was held for the set of infographics titled “Implementation of Uzbekistan’s ‘Uzbekistan – 2030’ strategy in accordance with the UN’s ‘Sustainable Development Goals’” prepared by the “Development Strategy” center.