НY 686-сонли “Сочи-Тошкент” йўналиши билан учиб келган ҳаво кемасида Тошкент вилоятида яшовчи фуқаро Е.Ж. спиртли ичимлик истеъмол қилган.
Оқибатда у маст ҳолда “Uzbekistan Аirways” АЖ борт-кузатувчиси бўлган, 2002 йилда туғилган С.А. га нисбатан шилқимлик ва тегажоғлик қилганлиги аниқланган.
Ҳолат юзасидан Тошкент шаҳри аэропортларида ХТБ ҲПБ инспекторлари томонидан МЖтКнинг 187 моддаси 1-қисми ва 411- модда 1-қисми билан ҳужжатлар расмийлаштирилган.
Бугун ЖИБ Тошкент шаҳар Сергели суди томонидан хуқуқбузарга нисбатан 5 сутка маъмурй қамоқ жазоси тайинланган.
Шунингдек, жамоат жойида спиртли ичимлик истеъмол қилганлиги учун БҲМнинг 1 баробари миқдорида жарима жазоси тайинланган.

As a result, he was found to have behaved inappropriately and touched S.A., a flight attendant of "Uzbekistan Airways" JSC, born in 2002, while being drunk.
Regarding the incident, documents were formalized by the inspectors of the Department of Transport Safety at Tashkent city airports according to the articles 187 part 1 and 411 part 1 of the Code of Administrative Responsibility.
Today, the Sergeli District Court in Tashkent city sentenced the offender to 5 days of administrative detention.
Furthermore, a fine equivalent to 1 Basic Calculation Value was also imposed for the consumption of alcoholic beverages in a public place.