Ukraina dronlari Kurskni nishonga oldi
Kecha, 15-aprelga o‘tar kechasi Rossiyaning Kursk shahri Ukraina dronlari tomonidan hujumga uchradi. Bu haqda “Медуза” nashri ma’lum qildi.
Qayd etilishicha, portlash oqibatida 85 yoshli ayol halok bo‘lgan. 9 kishi tan esa jarohat olgan. Zavodskaya va Orlovskaya ko‘chalaridagi ko‘p qavatli uylar zarar ko‘rgan. Vespremskaya ko‘chasidagi uylardan birida yong‘in chiqqani aytilmoqda.
Aholi xavfsiz joyga ko‘chirilgan. Shuningdek, tez yordam garajidagi 11 ta mashina ham shikastlangan.
Rasmiylar hujumda ishlatilgan dronlar ichida po‘lat sharchalar bo‘lganini aytmoqda — bu portlash vaqtida ko‘proq zarar yetkazish uchun qo‘llaniladi.
Rossiya Mudofaa vazirligi xabariga ko‘ra, o‘sha tunda Kursk osmonida 109 ta Ukraina droni urib tushirilgan. Yana bir nechta dronlar Voronej, Moskva, Bryansk va Orlov viloyatlariga ham hujum qilgan.

Ukrainian Drones Target Kursk
On the night of April 15, the Russian city of Kursk came under attack by Ukrainian drones, according to a report by Meduza. The explosion killed an 85-year-old woman and injured nine others.
Residential buildings on Zavodskaya and Orlovskaya streets were damaged, and a fire broke out on one of the floors of a building on Vesprem Street. Residents were evacuated to a safe location. In addition, 11 ambulances in a garage were damaged.
Authorities stated that the drones used in the attack were equipped with steel balls, designed to cause greater destruction upon explosion.
Russia’s Ministry of Defense reported that 109 Ukrainian drones were intercepted and shot down over Kursk that night. Several other drones targeted the Voronezh, Moscow, Bryansk, and Oryol regions.