Ҳафта бошида айрим ҳудудларда қор ёғади
Қорақалпоғистон Республикаси, Хоразм вилоятида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди, фақат 21 январда баъзи жойларда қор ёғиши, туман тушиши мумкин.
Шамол ўзгарувчан йўналишда 7-12 метр/секунд тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 18 ва 24—25 январда 5-10 даража совуқ, 19-23 январда 8-13 даража совуқ, кундузи 18-20 январда 1-6 даража совуқ, 21-25 январда 2 даража совуқ -3 даража илиқ бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, 18-20 январда ёғингарчилик кутилмайди, фақат Навоий вилоятида 18 январда кечаси ва эрталаб баъзи жойларда бироз қор ёғади. 21 ва 25 январда баъзи жойларда қор ёғиши мумкин. 22-24 январда ёғингарчилик кутилмайди. Баъзи жойларга туман тушиши мумкин. Шамол ўзгарувчан йўналишда 7-12 м/с тезликда эсади.
Ҳарорат кечаси 18-20 январда 2-7 даража совуқ, 21 январда 0-5 даража совуқ, 22-25 январда 3-8 даража совуқ, кундузи 18-21 ва 24-25 январда 0-5 даража илиқ, 22-23 январда 2 даража совуқ-3 даража илиқ бўлади. Навоий вилояти шимолида кечаси 18 ва 24-25 январда 5-10 даража совуқ, 19-23 январда 8-13 даража совуқ, кундузи 18-20 январда 1-6 даража совуқ, 21-25 январда 2 даража совуқ-3 даража илиқ бўлади.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах ва Самарқанд вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, 18-20 январда ёғингарчилик кутилмайди, фақат Тошкент вилоятида 18 январда кечаси ва эрталаб баъзи жойларда бироз қор ёғади. 21 январда баъзи жойларда ёғингарчилик (ёмғир, қор) бўлади.
23-25 январда ёғингарчилик кутилмайди. Баъзи жойларга туман тушиши мумкин Шамол ўзгарувчан йўналишда 7-12 метр/секунд тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 18 январда 3 даража совуқ-2 даража илиқ, 19-21 январда 0-5 даража совуқ, 22-25 январда 2-7 даража совуқ, кундузи 18-21 ва 24-25 январда 0-5 даража илиқ, 22-23 январда 2 даража совуқ-3 даража илиқ бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, 18-20 январда ёғингарчилик кутилмайди. 21 январда баъзи жойларда ёғингарчилик (ёмғир, қор) бўлади. 22 январда баъзи жойларда қор ёғиши мумкин. 23-25 январда ёғингарчилик кутилмайди.
Баъзи жойларга туман тушиши мумкин Шамол ўзгарувчан йўналишда 7-12 метр/секунд тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 18 январда 3 даража совуқ-2 даража илиқ, 19-22 январда 0-5 даража совуқ, 23-25 январда 2-7 даража совуқ, кундузи 18-19 ва 24-25 январда 2-7 даража илиқ, 20-21 январда 5-10 даража илиқ, 22-23 январда 0-5 даража илиқ бўлади.
Андижон, Наманган ва Фарғона вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, 18 январда кечаси ва эрталаб баъзи жойларда бироз қор ёғади, 19-21 ва 24-25 январда ёғингарчилик кутилмайди. Баъзи жойларга туман тушиши мумкин.
Шамол ўзгарувчан йўналишда 7-12 метр/секунд тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 18 январда 2 даража совуқ-3 даража илиқ, 19-21 январда 0-5 даража совуқ, 22-25 январда 2-7 даража совуқ, кундузи 18-21 январда 0-5 даража илиқ, 22-25 январда 2 даража совуқ-3 даража илиқ бўлади.
Республиканинг тоғолди ва тоғли ҳудудларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, вақти-вақти билан қор ёғади. Баъзи жойларга туман тушиши мумкин. 18-19 январда қор кўчиши хавфи бор. Шамол ўзгарувчан йўналишда 7-12 метр/секунд тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 0-5 даража совуқдан 8-13 даража совуққача, кундузи 3 даража совуқ-2 даража илиқдан 2-7 даража совуққача ўзгариб туради.
Январь ойи учун прогнозларга кўра, иккинчи ўн кунликда ҳарорат пасайиб боради. Учинчи ўн кунликда республика шимолида кечаси 15-20 даражагача совуқ бўлиши мумкин.
'Бугун қаерларда қор ёғиши айтилди'ning rasmi
Бу қизиқ 16.01.2026 02:49
Бугун қаерларда қор ёғиши айтилди
“Ўзгидромет” бугун, 16 январь куни кузатиладиган об-ҳаво прогнозини эълон қилди.
'Доллар курси кетма-кет тўртинчи кун тушди'ning rasmi
Бу қизиқ 15.01.2026 11:45
Доллар курси кетма-кет тўртинчи кун тушди
Марказий банк хорижий валюталарнинг ўзбек сўмига нисбатан 16 январда амалда бўладиган қийматини эълон қилди.
'Дунёдаги энг бой одамлар рейтинги эълон қилинди'ning rasmi
Бу қизиқ 15.01.2026 04:08
Дунёдаги энг бой одамлар рейтинги эълон қилинди
2026 йилда энг бой 20 инсоннинг умумий бойлиги 3,8 триллион долларга етган.
Бу қизиқ 15.01.2026 03:01
“Ўзгидромет” 15 январь куни кузатиладиган об-ҳаво маълумотини эълон қилди.
Бу қизиқ 14.01.2026 02:52
14 январь куни кузатиладиган об-ҳаво маълумоти эълон қилинди.
Бу қизиқ 13.01.2026 11:53
Марказий банк хорижий валюталарнинг ўзбек сўмига нисбатан 14 январь куни амалда бўладиган қийматини белгилади.

At the beginning of the week, snow will fall in some areas.
The weather will be variable in the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, precipitation is not expected, only on January 21, snow is possible in some places, fog may descend.
The wind will blow from variable directions at a speed of 7-12 meters per second. The temperature at night on the 18th and 24th—25th of January will be 5-10 degrees below zero, on the 19th-23rd of January 8-13 degrees below zero, during the day on the 18th-20th of January 1-6 degrees below zero, on the 21st-25th of January from 2 degrees below zero to 3 degrees above zero.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be variable, precipitation is not expected on January 18-20, only in Navoi region on the night and morning of January 18, some snow is possible in some places. On January 21 and 25, snow is possible in some places. On January 22-24, precipitation is not expected. Fog may descend in some places. The wind will blow from variable directions at a speed of 7-12 m/s.
The temperature at night on January 18-20 will be 2-7 degrees below zero, on January 21 from 0 to 5 degrees below zero, on January 22-25 3-8 degrees below zero, during the day on January 18-21 and 24-25 from 0 to 5 degrees above zero, on January 22-23 from 2 degrees below zero to 3 degrees above zero. In the north of Navoi region, at night on the 18th and 24th-25th of January, it will be 5-10 degrees below zero, on the 19th-23rd of January 8-13 degrees below zero, during the day on the 18th-20th of January 1-6 degrees below zero, on the 21st-25th of January from 2 degrees below zero to 3 degrees above zero.
In Tashkent, Syrdarya, Jizzakh and Samarkand regions, the weather will be variable, precipitation is not expected on January 18-20, only in Tashkent region on the night and morning of January 18, some snow is possible in some places. On January 21, precipitation (rain, snow) is expected in some places.
On January 23-25, precipitation is not expected. Fog may descend in some places. The wind will blow from variable directions at a speed of 7-12 meters per second. The temperature at night on January 18 will be from 3 degrees below zero to 2 degrees above zero, on January 19-21 from 0 to 5 degrees below zero, on January 22-25 2-7 degrees below zero, during the day on January 18-21 and 24-25 from 0 to 5 degrees above zero, on January 22-23 from 2 degrees below zero to 3 degrees above zero.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be variable, precipitation is not expected on January 18-20. On January 21, precipitation (rain, snow) is expected in some places. On January 22, snow is possible in some places. On January 23-25, precipitation is not expected.
Fog may descend in some places. The wind will blow from variable directions at a speed of 7-12 meters per second. The temperature at night on January 18 will be from 3 degrees below zero to 2 degrees above zero, on January 19-22 from 0 to 5 degrees below zero, on January 23-25 2-7 degrees below zero, during the day on January 18-19 and 24-25 from 2 to 7 degrees above zero, on January 20-21 5-10 degrees above zero, on January 22-23 from 0 to 5 degrees above zero.
In Andijan, Namangan and Fergana regions, the weather will be variable, on the night and morning of January 18, some snow is possible in some places, on January 19-21 and 24-25, precipitation is not expected. Fog may descend in some places.
The wind will blow from variable directions at a speed of 7-12 meters per second. The temperature at night on January 18 will be from 2 degrees below zero to 3 degrees above zero, on January 19-21 from 0 to 5 degrees below zero, on January 22-25 2-7 degrees below zero, during the day on January 18-21 from 0 to 5 degrees above zero, on January 22-25 from 2 degrees below zero to 3 degrees above zero.
In the foothill and mountainous areas of the Republic, the weather will be variable, with periodic snowfall. Fog may descend in some places. On January 18-19, there is a risk of avalanches. The wind will blow from variable directions at a speed of 7-12 meters per second. The temperature at night will vary from 0-5 degrees below zero to 8-13 degrees below zero, during the day from 3 degrees below zero to 2 degrees above zero to 2-7 degrees below zero.
According to forecasts for the month of January, the temperature will decrease in the second decade. In the third decade, nighttime temperatures in the north of the republic could drop to 15-20 degrees below zero.