Паркент туманида юк машинаси газ қувурини уриб юборди
Тошкент вилоятининг Паркент туманида юк машинаси юқори босимли газ қувурига урилиши натижасида газ сизиб чиқиш ҳолати юз берди. Шу сабабли бир нечта маҳаллаларда газ таъминоти вақтинча тўхтатилди.
Энергетика вазирлиги хабарига кўра, Паркент туманидаги юқори босимли газ қувурини юк машинаси уриб юборгани сабабли газ сизиб чиқиш ҳолати аниқланган.
Натижада туманнинг “Ёшлик”, “Марказий”, “Гулистон” ва “Оқ тепа” маҳаллалардаги 2415 та аҳоли хонадонлари ҳамда 56 та йирик истеъмолчида табиий газ таъминоти вақтинча тўхтатилган.
Ҳозирда туман газ таъминоти бўлимига қарашли авария-таъмирлаш бригадаси иш олиб бормоқда. Таъмирлаш ишлари якунлангач, газ таъминоти босқичма-босқич тикланиши билдирилди.
'Нефть-газ соҳасидаги чоралар юзасидан президентга ҳисобот берилди'ning rasmi
Жамият Бугун 02:57
Нефть-газ соҳасидаги чоралар юзасидан президентга ҳисобот берилди
Қазиб чиқаришни барқарорлаштириш, йўқотишларни камайтириш ва янги технологияларни жорий этиш устувор вазифа этиб белгиланди.

A gas leak occurred in the Parkent district of the Tashkent region as a result of a cargo truck hitting a high-pressure gas pipeline. Due to this, gas supply was temporarily suspended in several neighborhoods.
According to the Ministry of Energy, a gas leak was detected after a cargo truck hit a high-pressure gas pipeline in the Parkent district.
As a result, the natural gas supply has been temporarily suspended for 2,415 households and 56 large consumers in the "Yoshlik", "Markaziy", "Guliston", and "Oq tepa" neighborhoods of the district.
Currently, the emergency repair brigade of the district gas supply department is working. It was announced that the gas supply will be restored step by step once the repair work is completed.