“Онамнинг дуоси мени асрайди” қўшиғи учун Сардор Мамадалиев товон пули ва маънавий зарар тўлайдиган бўлди. Бу ҳақида адвокат Беҳзод Ғаниев маълум қилди.
Иловадаги суд ҳужжатига кўра, даъвогар Жўраев Асадулла Жумаевич ўз муаллифлигидаги “Қарғиш” номли шеърни жавобгар Мамадалиев Сардор Маърупович “Ота-онамнинг дуоси” номли қўшиғида фойдаланганлиги, ижтимоий тармоқларга жойлаштирганлиги, концертларда ва клип яратиб ижро этганлиги учун товон пули ҳамда маънавий зарар ундиришни сўраб, судга даъво аризаси киритган.
Суд ҳал қилув қарори билан шоир фойдасига хонандадан 66 млн. сўм миқдорда товон пули ва 15 млн. сўм миқдорда маънавий зарар ундириш белгиланган.
Суд ҳужжатларида “Қарғиш” ижодий асарининг (шеърининг) муаллифи даъвогарнинг ўзи эканлиги “Шарқ Юлдузи” журналининг 1990 йилдаги 9-сони ва мени синфдошим ҳисобланган Д.Тожалиевнинг муаллифлигидаги "www.ziyouz.com kutubxonasi" расмий интернет сайти билан исботланиши қайд қилинган.
Онлайн кузатув бўлимига кўра, суд ҳал қилув қарори юқори инстанцияларда бекор қилинмаган ва бугунги кунда қонуний кучда.

“The prayer of my mother protects me” song made Sardor Mamadaliyev liable for compensation and moral damages. This was informed by lawyer Behzod Ghaniyev.
According to the court document attached, the plaintiff Juraev Asadulla Jumaevich has filed a lawsuit claiming that the defendant Mamadaliyev Sardor Marupovich used his poem “Curse” in the song “The prayer of my parents”, posted it on social networks, performed it in concerts, and created a music video for it, thus asked for compensation and moral damages.
By the court decision, the singer is ordered to pay the poet compensation in the amount of 66 million soms and moral damages in the amount of 15 million soms.
Court documents state that the authorship of the creative work “Curse” (the poem) belongs to the plaintiff himself, as proven by the 9th issue of the “Sharq Yulduzi” magazine in 1990 and the official website “www.ziyouz.com library” authored by D.Tojaliyev, who is considered to be my classmate.
According to the online monitoring department, the court's decision has not been overturned by higher instances and is legally binding as of today.