Ozarbayjonda qiyin ahvolda qolgan o‘zbekistonlik Toshkentga qaytarildi
O‘zbekiston elchixonasi diplomatlari tomonidan Ozarbayjonda mushkul ahvolda qolgan hamyurtimiz B.A.ning vatanga qaytishida yordam ko‘rsatildi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA.
Mamlakatimiz elchixonasi ma’lumotiga ko‘ra, 28 noyabr kuni yurtdoshimiz yordam so‘rab O‘zbekiston elchixonasi murojaat qilgan.
Ta’kidlanishicha, B.A. 2022 yilning noyabr oyida ishlash maqsadida Boku shahriga kelgan.   Bir necha oy avval ehtiyotsizlik sabab shaxsiy hujjatlari va pul mablag‘larini yo‘qotgan.
Diplomatik vakolatxona xodimlari ko‘magida vatandoshimizning O‘zbekistonga qaytishi uchun ruxsatnoma rasmiylashtirildi. Shuningdek, homiylar yordami bilan unga  "Boku-Toshkent" aviaqatnoviga chipta sotib olib berildi va fuqaro O‘zbekistonga yuborildi.

An Uzbek national, who was in a difficult situation in Azerbaijan, has been returned to Tashkent.
Image of 'An Uzbek national, who was in a difficult situation in Azerbaijan, has been returned to Tashkent.'
The Uzbekistan embassy diplomats assisted our compatriot, B.A., who was in a difficult situation in Azerbaijan, to return home, reports "Dunyo" AA.
According to the information from our country's embassy, on November 28, our compatriot sought help and approached the Uzbekistan embassy.
It is noted that B.A. came to the city of Baku in November 2022 intending to work. A few months ago, due to carelessness, he lost his personal documents and money.
With the assistance of the diplomatic mission staff, a permit for our compatriot’s return to Uzbekistan was issued. Also, with the help of sponsors, a ticket for the "Baku-Tashkent" flight was purchased for him, and the citizen was sent to Uzbekistan.