Aprelning ilk kunida ob-havo qanday bo‘ladi?
Unga ko‘ra, Toshkent shahrida havo o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 3-8 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 15-17° iliq, kunduzi 27-29° iliq bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Xorazm viloyatida havo o‘zgaruvchan bo‘ladi, ba’zi joylarda qisqa muddatli yomg‘ir yog‘adi, momaqaldiroq kuzatiladi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 10-15° iliq, kunduzi 23-28° iliq bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 12-17° iliq, kunduzi 25-30° iliq bo‘ladi.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax, Samarqand viloyatlarida havo o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi, faqat Samarqand viloyatida bazi joylarda qisqa muddatli yomg‘ir yog‘ishi, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 12-17° iliq, kunduzi 25-30° iliq bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi, faqat Qashqadaryo viloyatida bazi joylarda qisqa muddatli yomg‘ir yog‘ishi, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 12-17° iliq, kunduzi 25-30° iliq bo‘ladi.
Andijon, Namangan, Farg‘ona viloyatlarida havo o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 5-10 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 12-17° iliq, kunduzi 25-30° iliq bo‘ladi.
Respublikaning tog‘oldi va tog‘li hududlarida havo o‘zgaruvchan bo‘ladi, ba’zi joylarda yomg‘ir yog‘adi, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. Sel-suv toshqin hodisalari yuzaga kelishi mumkin. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda es
'Bugun ayrim viloyatlarda havo 30 darajagacha isiydi'ning rasmi
Bu qiziq 31.03.2026 02:38
Bugun ayrim viloyatlarda havo 30 darajagacha isiydi
O‘zgidromet bugun, 31 mart kuni kuzatiladigan ob-havo prognozini e’lon qildi.
Bu qiziq 30.03.2026 12:24
Markaziy bank xorijiy valyutalarning o‘zbek so‘miga nisbatan 31 mart kuni amalda bo‘ladigan qiymatini belgiladi.
'Dollarning kursi o‘zgardi'ning rasmi
Bu qiziq 26.03.2026 11:35
Dollarning kursi o‘zgardi
Markaziy bank xorijiy valyutalarning o‘zbek so‘miga nisbatan 27 mart kuni amalda bo‘ladigan qiymatini belgiladi.

According to forecasts, the weather in Tashkent city will be changeable, precipitation is not expected. The wind will blow from the east at a speed of 3-8 m/s. The temperature at night will be 15-17°C warm, during the day 27-29°C warm.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be changeable, in some places short-term rain is expected, thunderstorms are possible. The wind will blow from the east at a speed of 7-12 m/s. The temperature at night will be 10-15°C warm, during the day 23-28°C warm.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be changeable, precipitation is not expected. The wind will blow from the east at a speed of 7-12 m/s. The temperature at night will be 12-17°C warm, during the day 25-30°C warm.
In Tashkent, Syrdarya, Jizzakh, and Samarkand regions, the weather will be changeable, precipitation is not expected, except in some places in Samarkand region where short-term rain and thunderstorms are possible. The wind will blow from the east at a speed of 7-12 m/s. The temperature at night will be 12-17°C warm, during the day 25-30°C warm.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be changeable, precipitation is not expected, except in some places in Kashkadarya region where short-term rain and thunderstorms are possible. The wind will blow from the east at a speed of 7-12 m/s. The temperature at night will be 12-17°C warm, during the day 25-30°C warm.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be changeable, precipitation is not expected. The wind will blow from the east at a speed of 5-10 m/s. The temperature at night will be 12-17°C warm, during the day 25-30°C warm.
In the foothill and mountainous areas of the Republic, the weather will be changeable, in some places rain is expected, thunderstorms are possible. Mudflow and flood events may occur. The wind will blow from the east at a speed of 7-12 m/s.